Multilotek – co to za gra?
Multilotek to gra liczbowa totalizatora sportowego. Po raz pierwszy pojawiła się w roku 1996. Powstała jako odpowiednik gry keno, popularnej za granicami Polski.
W przypadku multilotka gracz może sam wybrać jak dużo liczb obstawi. Wraz z tym zmienia się więc stawka o jaką gra. Typowane są liczby od 1 do 10 z grona 80 liczb. Losuje się natomiast liczb 20, a więc 1/4 tych, które znajdują się w bębnie. Zakład zawierany jest metodą blankietową lub metodą chybił trafił. To sam gracz wybiera stawkę (od 2 do 20 zł) oraz 25% jako dopłatę na rzecz wspierania kultury narodowej czy rozwój kultury fizycznej. Losowanie gry odbywa się codziennie od poniedziałku do niedzieli o stałych godzinach. Poza tym wyniki można sprawdzić oczywiście w internecie.
Co skreślamy na blankiecie?
Blankiet przeznaczony do typowania multilotka służy też do typowania multilotka z plusem. Dlatego na wstępnie trzeba zaznaczyć w co chce się finalnie zagrać. Na jednym blankiecie zawrzeć można od 1 do 3 prostych zakładów. Skreśla się przy tym ile typowanych będzie liczb. Co więcej, kupon może być ważny przez większą ilość losowań. Poza tym do określenia pozostaje jeszcze stawka o jaką się gra. Oprócz tego w multilotka można zagrać oczywiście metodą chybił trafił. W tym przypadku liczny losuje za gracza komputer. Ta metoda ma oczywiście swoich zwolenników i przeciwników. Tutaj też można wybrać różną stawkę oraz liczbę losowań. Koszt samego zakładu jest natomiast dokładnie taki sam jak w przypadku klasycznej metody blankietowej.
Ile można wygrać?
Multilotek nie oferuje z kolei w zasadzie zakładów systemowych takich jak np. w przypadku dużego lotka. Oczywiście nie oznacza to jednak, że w takowe nie można zagrać. Wystarczy nieco poszukać w sieci. Wysokość wygranej uzależniona jest od tego ile liczb zostanie trafionych oraz ile się obstawia. W przypadku multilotka wygrany powyżej 1 miliona złotych zdarzają się bardzo rzadko, chociaż zdarzały się i takie przypadki. Zwykle wysokość wygranej nie przekracza kilkunastu tysięcy złotych, a więc to znacznie mniej niż w dużym lotku.
Zobacz również: https://elotek.pl