Wytłaczanie tworzyw sztucznych z programem CAD CAM

Wytłaczanie tworzyw sztucznych z programem CAD CAM

Wytłaczanie tworzyw sztucznych jest jednym z procesów technologicznych, który pozwala dowolnie kształtować półprodukty lub gotowe wyroby. Proces wytłaczania odbywa się w maszynach nazywanych wytłaczarkami.

Otrzymywanie półproduktów lub gotowych wyrobów jest procesem bardzo złożonym składającym się z kilku etapów. Jednym z nich jest etap projektowania form i proces ich wytwarzania. Etapy te zostały dzisiaj niezwykle uproszone dzięki programom komputerowym.

Zastosowanie systemu

W procesie wytłaczania tworzy sztucznych stosuje się dzisiaj system CAD CAM. To bardzo zaawansowany program komputerowy, który umożliwia modelowanie hybrydowe, bryłowe i powierzchniowe. Ten pochodzący z języka angielskiego skrót można przetłumaczyć na język polski jako „komputerowe wspomaganie projektowania”. Skomputeryzowanie prac nad projektem, możliwość zastosowania programu także na etapie procesu wytwarzania pozwala na znaczne zwiększenie wydajności. Program jest bardzo zaawansowany, pozwala więc tworzyć bardzo skomplikowane projekty. Ma wiele możliwości. Dzięki niemu można tworzyć również wirtualne prototypy, modyfikować przygotowane projekty.

Systemy CAD CAM mają bardzo szerokie zastosowanie. Mogą być wykorzystane nie tylko na etapie projektowania, ale także produkcji. Mogą zostać wykorzystane do sterowania obrabiarkami, robotami albo liniami produkcyjnymi. Programy CAD CAM mają bardzo bogatą bibliotekę narzędzi. Dzięki temu można idealnie dobrać parametry procesu wytłaczania. Wspomagają pracę inżynierów na każdym etapie począwszy od stworzenia projektu, poprzez jego wizualizację aż po proces końcowy.

Szeroki zakres działań

CAD CAM to systemy, które mogą być wykorzystane przez bardzo wiele branż. Dzięki nim można zaoszczędzić nie tylko czas. Pozwalają one także na zmniejszenie kosztów związanych z produkcją półproduktów lub gotowych wyrobów z tworzyw sztucznych. Jakość otrzymanych wyrobów z zastosowaniem systemów CAD CAM jest bardzo wysoka. Dzięki nim proces projektowania i produkcji jest bardzo mocno zintegrowany. Skraca więc bardzo mocno każdy z etapów wytłaczania tworzyw sztucznych.

Zobacz więcej na: http://www.visicadcam.pl

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>