Tanie ubezpieczenia samochodowe

Tanie ubezpieczenia samochodowe

Choć samochód przestał być uznawany za dobro luksusowe już wiele lat temu, jego utrzymanie wciąż może pochłaniać znaczną część domowego budżetu.

Jedną z jego składowych jest zaś opłata za wykupienie OC. Oto, jak wyszukać najtańsze ubezpieczenia samochodowe.

Internetowe kalkulatory

Nieocenionym narzędziem w procesie szukania korzystnych ofert polis ubezpieczeniowych są internetowe kalkulatory stawek. Jeśli pragniesz samodzielnie wyliczyć składkę ubezpieczenia – zarówno samego OC, jak i autocasco – nie ma na to lepszego sposobu. Wystarczy odwiedzić stronę internetową wybranego przez nas towarzystwa ubezpieczeniowego i wprowadzić dane samochodu.

Internetowe porównywarki

Innego rodzaju narzędziem, oferowanym jednak nie przez ubezpieczycieli, a zewnętrzne firmy i osoby prywatne, są internetowe porównywarki cen ubezpieczeń. Pozwalają one oszacować koszt odnowienia polisy na kolejny rok w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Problem w tym, że nie zawsze bywają obiektywne, faworyzując korporacje, od których otrzymują pieniądze na reklamę ich usług.

Opinie znajomych

Bardzo często jedynym rzetelnym źródłem, jakie możemy wykorzystać, aby znaleźć naprawdę korzystne ubezpieczenia samochodowe, pozostają znajomi i członkowie naszej rodziny. Warto ich spytać o zdanie, zwłaszcza, jeśli są posiadaczami pojazdów podobnych z punktu widzenia ubezpieczyciela do naszego auta (mamy tu na myśli przede wszystkim pojemność skokową silnika samochodu oraz jego wiek). Niekiedy bowiem wybrane towarzystwo ubezpieczeniowe może oferować bardzo korzystne polisy w przypadku jednej, konkretnej kategorii pojazdów, natomiast ubezpieczając inny samochód zapłacimy o wiele więcej niż u pozostałych ubezpieczycieli.

Poczytaj na ten temat więcej http://www.mtu24.pl/

Nie zawsze najtańsze oznacza najlepsze

Gonitwa za bezwzględnie najtańszym ubezpieczeniem pojazdu nie zawsze ma sens. Różnego rodzaju usługi dodatkowe, jakich często brakuje w ofercie najtańszych ubezpieczycieli mogą bowiem okazać się bardzo przydatne – szczególnie, jeśli często podróżujemy naszym samochodem.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz