Konto osobiste a oszczędzanie

Konto osobiste a oszczędzanie

Choć konto osobiste może tradycyjnie kojarzyć się z oszczędzaniem, dziś częściej stanowi jedynie punkt wyjścia do różnego rodzaju innych produktów bankowych, dzięki którym jesteśmy w stanie pomnażać swoje oszczędności.

Oszczędzanie pieniędzy na koncie osobistym

Jeśli posiadanie zwyczajnego konta osobistego motywuje cię do gromadzenia na nim oszczędności i powstrzymuje cię przed ich nierozsądnym wydawaniem, to bardzo dobrze. Musisz jednak wiedzieć, że jako jego posiadacz masz dostęp do kilku innych usług, dzięki którym twoje pieniądze zaczną się pomnażać.

Więcej znajdziesz na stronie https://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-osobiste-wybierz-konto-osobiste-na-miare-potrzeb-bz-wbk.html

Konto osobiste pozbawione jest bowiem zwykle jakiegokolwiek oprocentowania, służąc przede wszystkim do wykonywania bieżących płatności. Swoje oszczędności lepiej zaś trzymać na rachunku oprocentowanym, który zazwyczaj jesteśmy w stanie zamówić jako bezpłatny dodatek do naszego konta.

Produkty inwestycyjne

Jako posiadacz konta osobistego mamy także łatwy dostęp do licznych produktów i usług związanych z inwestowaniem naszych pieniędzy. Najbardziej podstawowym i najbezpieczniejszym z nich są oczywiście lokaty bankowe. Logując się na swoje konto przez Internet, możemy w ciągu kilku chwil przenieść część zgromadzonych środków z rachunku na nowoutworzoną lokatę i po określonym czasie cieszyć się z uzyskanych odsetek. Niektóre banki umożliwiają również sięgnięcie po bardziej zaawansowane produkty inwestycyjne, wymagające już pewnej wiedzy o funkcjonowaniu rynków finansowych.

Wybór właściwego konta

Jeśli zakładając konto osobiste planujemy korzystanie z różnego rodzaju usług dodatkowych, dzięki którym w lepszy sposób będziemy w stanie zarządzać naszymi oszczędnościami i je pomnażać, powinniśmy poświęcić dłuższą chwilę na wybór właściwego rachunku (również w obrębie konkretnego banku). Nie każde konto nadaje się bowiem do tego celu w takim samym stopniu.

Podsumowanie

Pomimo, iż konto osobiste same w sobie zwykle nie jest zbyt dobrym narzędziem do oszczędzania, otwiera ono wiele drzwi do przydatnych w tej kwestii usług bankowych i pozwala rozpocząć przygodę z inwestowaniem.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz